Results 1 to 7 of 7
 1. #1
  ferrarif1
  Guest

  diskutime te pergithshme

  ketu mund te flasim per cdo gje mund te beni pyetje edhe te mirni pergygjet te sakt qe doni per cdo gje.

 2. #2
  Junior Member
  Join Date
  Aug 2013
  Posts
  2
  Uploads
  0
  Thanks
  3
  Thanked 0 Times in 0 Posts

  Re: diskutime te pergithshme

  ckemi

  a mund te me ndimosh ku te shkarkoj cccam 2.1.3 per linux server

 3. #3
  Junior Member
  Join Date
  Jan 2014
  Posts
  1
  Uploads
  0
  Thanks
  1
  Thanked 0 Times in 0 Posts

  Re: diskutime te pergithshme

  a ka kush deni iptv ma te reja??

 4. #4
  Junior Member
  Join Date
  Apr 2015
  Posts
  4
  Uploads
  0
  Thanks
  0
  Thanked 1 Time in 1 Post

  Re: diskutime te pergithshme

  RTSH ndryshon frekuencat digjitale nė rrethin e Tiranės dhe Durrėsit

  Nė vazhdimėsi tė procesit tė digjitalizimit, dhe rregullimi tė frekuencave sipas planit kombėtar tė vendosur nga AMA, edhe RTSH i cili po luan rol kyē nė kėtė fazė tė transmetimit audioviziv ka bėrė ndryshimin e frekuencave pėr rrethin e Tiranės dhe Durrėsit.
  Kanalet si nė analog ashtu edhe nė digjital do tė rivendosen nė frekuencėn “498 MHz” nė kanalin “24 UHF” dhe nė frekuencen “626 MHz” nė kanalin “40 UHF“. Pėrkatėsisht nė kėto frekuenca transmetohen nė total 7 kanale, 2 kanale analoge RTSH-1 HD dhe RTSH-2 HD dhe 5 digjitale RTSH 1 HD, RTSH 2 HD, RTSH Sport, RTSH Film dhe RTSH Shqip.

  Tė gjithė shikuesit nė rrethin e Tiranės dhe Durrėsit duhet tė vendosin nė kėrkim televizorin e tyre nė frekuencat e mėsipėrme pėr tė azhornuar sistemimin e ri tė kanaleve.
  Ndėrkohė pėrkohėsisht qytetet e tjera tė Ultėsirės Perėndimore ku ka filluar faza testuese e digjitalizimit nuk do tė preken

 5. #5
  Junior Member
  Join Date
  Feb 2017
  Posts
  4
  Uploads
  0
  Thanks
  0
  Thanked 2 Times in 1 Post

  Re: diskutime te pergithshme

  Ndonje informacion tjeter per frekuencat e reja digitale per zonen e Tirane-Durres

  Flm

 6. #6
  Junior Member
  Join Date
  Feb 2017
  Posts
  4
  Uploads
  0
  Thanks
  0
  Thanked 2 Times in 1 Post

  Re: diskutime te pergithshme

  AMA

  Njoftim pėr mbylljen e transmetimeve analoge nė allotmentet Tiranė-Durrės nė datėn 30.06.2017

  Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA), nė zbatim tė ligjit nr. 97/2013 “Pėr mediat audiovizive nė Republikėn e Shqipėrisė”, i ndryshuar dhe Strategjisė pėr Kalimin nga Transmetimet Analoge nė Transmetimet Numerike, miratuar me Vendimin e Kėshillit tė Ministrave nr. 292, datė 02.05.2012, si institucioni qė mban rol themelor nė procesin e kalimit nė transmetimet numerike, njofton se data pėrfundimtare e mbylljes sė transmetimeve analoge nė qarqet Tiranė e Durrės ėshtė data 30 qershor 2017.

  Pėr sa mė sipėr, AMA ju tėrheq vėmendjen tė gjithė subjekteve audiovizivė qė ushtrojnė veprimtari televizive analoge, tė marrin masat pėr tė mbėshtetur programin e tyre nė rrjetin numerik tė RTSH ose nė njėrin prej rrjeteve numerike kombėtare tė licencuara nga AMA.

  Nga ana tjetėr, AMA kėrkon nga publiku i cili pėrfiton transmetimet televizive nėpėrmjet teknologjisė analoge, tė pajiset me marrės digjital (dekoderė tė tipit DVB-T2) , pasi nė tė kundėrt, mbas datės 30.06.2017, nuk do tė mund tė shohė mė transmetime televizive.

 7. #7
  Junior Member Deejay28's Avatar
  Join Date
  Jan 2018
  Posts
  3
  Uploads
  0
  Thanks
  0
  Thanked 0 Times in 0 Posts

  Re: diskutime te pergithshme

  pershendetje mir se ju gjej

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

 1. Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj
  By ferrarif1 in forum Albanian - Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 29-04-2011, 08:53 PM

Tags for this Thread

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •